اسماعیلی گفت: دوره تحول قوه قضاییه با برخورد با مفاسد بدون ملاحظه این و آن و دفاع تمام قد از حقوق مردم همراه است.

به گزارش پایان تیتر، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب تهران که امروز (شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه) برگزار شد، اظهار کرد: دوره تحول در قوه قضاییه که با انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در قوه قضاییه آغاز شده با گام دوم انقلاب و دهه پنجم انقلاب همزمان شده است و دوره تحول در قوه قضاییه با برخورد با مفاسد بدون ملاحظه این و آن و دفاع تمام قد از حقوق مردم و جامعه و برخورد قاطع با جنایتکاران و خدمت بی منت به مردم و تکریم قضات همراه است.

وی افزود: دادگاه‌ها ویترین و پیشانی دستگاه قضایی هستند و دادسرا تپنده آن است، دادسرا مهم‌ترین و اثرگذار‌ترین و دهلیز چپ و راست دستگاه قضایی است که خون عدالت را به تمام مویرگ‌های جامعه وارد می‌کند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادسرای تهران دارای اهمیت زیادی در سطح استان، کشور و بین الملل است و به تعامل و هماهنگی مسئولان قضایی، امنیتی و انتظامی کشور نیاز دارد.

اسماعیلی تصریح کرد: در دوره تحول براساس ساختار‌های قضایی ارتباط بین دادسرا و دادستانی و دادگستری نهادینه و سازمان یافته خواهد شد.

وی افزود: نزدیک ده سال از دوران مسئولیت سنگین آقای دولت آبادی گذشت، ده سالی که با فتنه ۸۸ آغاز شد و شاهد برخورد قاطع دادستانی تهران با فتنه گران بودیم و این دوره با اخلالگری در نظام اقتصادی کشور و برخورد با اخلالگران اقتصادی به پایان رسید و بنده شاهد خدمت شبانه روزی آقای دولت آبادی بودم.

اسماعیلی بیان کرد: انتخاب آقای القاصی مهر شامل پیشنهاد اینجانب و تأیید دادستان کل کشور از سوی رئیس قوه قضاییه بود.

وی گفت: نقش و جایگاه مهم دادستان تهران این حق را بر رئیس قوه قضاییه وارد کرده بود که خود ایشان دادستان تهران را انتخاب کنند، اما رئیس قوه قضاییه با اجرای آیین نامه‌ها از رئیس دادگستری استان تهران گزینه خود را معرفی کرد.

اسماعیلی گفت: آقای القاصی مهر دارای دکتری حقوق و جزا است و رئیس دادگستری استان فارس و حفاظت و اطلاعات استان فارس را در سوابق خود دارد و این انباشته علم و تجربه نوید موفقیت در دادستانی تهران را می‌دهد.

گفتنی است؛ علی القاصی دادستان سابق شیراز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران جایگزین عباس جعفری دولت آبادی شد.

انتهای پیام/