سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری ۵ نفر از اعضای باند سرقت اماکن ( کارگاه صنعتی ) در محدوده خزانه خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ علیزاده در تشریح خبر گفت : در تاریخ ۲۱ تیرماه امسال طی تماس مرد جوانی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ از بسرقت رفتن ابزار آلات صنعتی موجود در کارگاهش به کلانتری ۱۶۰ خزانه خبر داد.

پایان تیتر: سرقت
شاکی پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی ، به کارآگاهان گفت : در ساعت ۰۶۰۰ روز ۲۱ تیرماه وقتی به کارآگاه صنعتی ام واقع در محدوده خزانه بخارایی رفتم و وارد کارگاه شدم متوجه شدم ابزار آلات صنعتی از قبیل سنگ فرز و… به ارزش دویست میلیون ریال توسط سارق یا سارقین بسرقت رفته است ، شاکی در ادامه اظهاراتش گفت این سومین بار است که در طول دو ماه کارگاه ام مورد سرقت قرار گرفته است.
کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی طی بررسی پرونده های مشابه بدست آوردند که با یک باند سرقت اماکن روبرو هستند که در پالایش تصاویر دوربین های مداربسته کارآگاهان موفق به شناسایی ۳ نفر سارق به همراه یک دستگاه خودروی پراید شدند که با اقدامات انجام شده مالک خودروی پراید بنام صفر شناسایی گردید.
با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم مشخص شد صفر دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت ، اعتیاد و مواد مخدر بوده که با با بررسی و انجام اقدامات پلیسی تمامی اعضای سه نفر باند سرقت شناسایی شدند که با انعکاس موضوع به مقام قضائی در مورخه یکم مرداد ماه طی یک عملیات پلیسی هر سه سارق در محدوده خزانه دستگیر و منتقل شدند و در بررسی محل دستگیری تعدادی ابزار آلات کشف و ضبط شد.
در تحقیقات بعمل آمده از متهمین ضمن اعتراف به سرقت تا کنون ۵ نفر دیگر از مالبختگان مورد شناسایی قرار گرفت که ارزش تقریبی اموال مسروقه بالغ بر یک میلیارد ریال بر آورد می گردد ، در ادامه تحقیقات متهمین اظهار داشتند اموال مسروقه را پس از سرقت در محدوده شوش به دونفر مالخر می فروخته اند که بلافاصله هر دو دستگیر و به مالخر معترف شدند.
سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به دستگیری تمام اعضای باند سرقت و اعتراف صریح به بزه انتسابی ، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۶ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان می باشند.

انتهای پیام/