سیاسی
کد خبر : 27326
شنبه - 22 تیر 1398 - 08:47

همه ۴ پرسنل نفتکش توقیف شده در جبل‌الطارق آزاد شدند

پلیس جبل الطارق روز جمعه خبر داد که تمامی ۴ پرسنل بازداشت شده نفتکش حامل محموله نفتی ایران را بدون اتهام و به قید وثیقه آزاد کرده است. به گزارش پایان تیتر، پلیس جبل الطارق روز جمعه اعلام کرد که تمامی ۴ پرسنل بازداشت شده نفتکش حامل محموله نفتی ایران را بدون اتهام و به […]

همه ۴ پرسنل نفتکش توقیف شده در جبل‌الطارق آزاد شدند

پلیس جبل الطارق روز جمعه خبر داد که تمامی ۴ پرسنل بازداشت شده نفتکش حامل محموله نفتی ایران را بدون اتهام و به قید وثیقه آزاد کرده است.

به گزارش پایان تیتر، پلیس جبل الطارق روز جمعه اعلام کرد که تمامی ۴ پرسنل بازداشت شده نفتکش حامل محموله نفتی ایران را بدون اتهام و به قید وثیقه آزاد کرده است.

این در حالی است که عصر روز جمعه دو افسر دیگر تانکر نفتکش حامل نفت ایران از سوی مقامات جبل الطارق بازداشت شده بودند. روز پنجشنبه نیز پلیس جبل‌الطارق ناخدای نفتکش و یک افسر دیگر این نفتکش را برای بازجویی بازداشت کرده بود.

مقامات جبل‌الطارق همچنین روز گذشته مدعی شدند که نفتکشِ حامل نفت ایران را که حاوی ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام بوده، به طور مستقل و بدون هیچ فشاری از سوی دولت‌های دیگر (آمریکا) توقیف کرده‌اند.

رئیس این منطقه مدعی شد: «تمام تصمیماتی که در رابطه با توقیف نفتکش گریس-۱ گرفته شده، به این دلیل بوده که احتمال می‌دادیم این نفتکش در حال نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه است.»

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد در پی توقیف غیرقانونی نفتکش حامل محموله نفتی ایران در تنگه جبل الطارق از سوی نیروی دریایی انگلستان، سفیر این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید تهران به او ابلاغ شده است.

انتهای پیام/