وزیر خارجه اوکراین از همکاری نزدیک کشورش با ایران در خصوص تحقیقات مربوط به سانحه دلخراش هوایی امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر به نقل از رویترز، «ودیم پریستیکو» وزیر امور خارجه اوکراین، امروز اعلام کرد با همتای ایرانی خود، محمد جواد ظریف، در خصوص سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در منطقه شهریار تهران گفت‌وگو کرده است.

پایان تیتر: ودیم پریستیکو

پریستیکو در یک پیام توئیتری نوشت: «توافق کردیم تا در اتخاذ اقدامات بیشتر در خصوص تحقیقات دقیق گروه‌های ما برای تعیین علت اصلی سقوط وحشتناک هواپیمای مسافربری همکاری داشته باشیم.»

صبح امروز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین راس ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه پس از خروج از فرودگاه امام خمینی (ره) در نزدیکی شهریار سقوط کرد که در این سانحه تعداد ۱۷۶ مسافر جان باختند. به گفته منابع خبری ۱۶۷ نفر از این تعداد مسافر و ۹ نفر، پرسنل و خدمه هواپیما بودند. بیشتر مسافران تابعیت ایرانی داشتند.

این نخستین بار نیست که هواپیما‌های ۷۳۷ بوئینگ دقایقی پس از برخاستن از زمین دچار سانحه می‌شود. ۲۹ اکتبر ۲۰۱۸ یک فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس ۸ متعلق به شرکت لاین‌ایر در دریای جاوه اندونزی سقوط کرد. حادثه مشابهی در ۱۰ مارس ۲۰۱۸ برای یک بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی دقایقی پس از برخاستن از روی باند روی داد که در مجموع تمامی ۳۴۰ مسافر دو هواپیما جان باختند.

انتهای پیام/