در هنگام بارش برف رانندگی با شرایط عادی تفاوت دارد، اما با رعایت برخی نکات می‌توان از بروز حادثه پیشگیری کرد و سالم به مقصد رسید.

به گزارش پایان تیتر؛ هنگام بارش برف و برودت هوا متاسفانه به دلیل لغزندگی معابر همواره شاهد افزایش تصادفات رانندگی در سطح شهر و جاده‌ها هستیم که با رعایت چند نکته می‌توان بروز این حوادث را به حداقل رساند.

راهکاری برای خروج خودرو از برف

برای بیرون آوردن خودرو از برف، ماشین را در دنده یک قرار دهید و سپس فشار ملایم روی پدال گاز بیاورید، ولی اگر هنگام گاز دادن پیاپی چرخ‌های ماشین روی برف چرخشی درجا دارند، از ادامه آن صرف نظر کنید، در این هنگام پایتان را از روی پدال گاز برداشته، دنده عقب را بزنید و دوباره روی پدال گاز کمی فشار دهید و سپس آن را رها کنید، این کار را با دنده یک و عقب ۱۰ الی ۱۲ بار و با فواصل زمانی چند ثانیه‌ای تکرار کنید، باید توجه کنید که از گاز دادن اضافی و فشار به موتور بپرهیزید.

اگر چرخ‌های خودروی شما علی‌رغم تلاش‌های فوق همچنان در برف مانده است، در مسیر حرکت چرخ‌ها به جلو یا عقب، پوششی روی سطح برف یا یخ ایجاد کنید، این پوشش می‌تواند تکه‌ای گونی، مقوای کارتن، تخته‌ای در گوشه خیابان و یا مشتی نمک یا شن و ماسه باشد، درواقع هدف ایجاد اصطکاک هرچه بیشتر بین چرخ‌ها و سطح زمین، از طریق واسطه‌ای زبر و بافت‌دار است.

وقتی کفپوش های ماشین به دادتان می رسد

در صورتی که هیچ یک از موارد فوق در دسترس نباشد، می‌توانید از کفپوش‌های ماشین استفاده کنید، کفپوش‌ها را در خودرو‌های دیفرانسیل جلو در مسیر حرکت چرخ‌های جلو و در دیگر خودرو‌ها در مسیر حرکت چرخ‌های عقب قرار دهید، سپس آرام شروع به گاز دادن کنید .

از راهکار‌های بسیار مفید برای رانندگی در جاده‌های برفی، کم کردن مقداری از باد لاستیک‌هاست، به این ترتیب سطح اصطکاک لاستیک با زمین بیشتر و  از سرخوردگی جلوگیری می‌شود.

چگونه در برف و یخ رانندگی کنیم؟

انتهای پیام/